Rady a tipy

KDY SE MI VRÁTÍ INVESTICE?
Nelze odpovědět přesně, ale podle dosavadních zkušeností a růstu cen elektřiny, je návratnost investice průměrně do 10 let. Solární panely však mají životnost až 25 let.

JE NUTNÁ PRAVIDELNÁ ÚDRŽBA?
Systém jako takový nevyžaduje žádnou údržbu avšak jednou dvakrát do roka doporučujeme očistit panely. Profesionální čištění nabízíme našim klientům v pravidelných intervalech.

JE NUTNÉ POVOLENÍ STAVEBNÍHO ÚŘADU?
Povolení nejspíš potřebovat nebudete, avšak doporučujeme se o tom ujistit. Je totiž možné, že se nacházíte např. v CHKO, zájmové oblasti, nebo váš dům spadá pod chráněnou kulturní památku, atd.

MUSÍM MÍT SPECIÁLNÍ STŘECHU A TECHNICKOU MÍSTNOST?
Instalujeme téměř na všechny typy střech. Technická místnost se odvíjí od typu elektrárny, avšak základní instalace se vleze na panel, ukotvený do zdi, o rozloze cca 1 x 1 metr s hloubkou cca 30 cm. Takže třeba garáž je ok. Další místo mohou zabírat baterie, velikosti asi jako soustava šuplíků k psacímu stolu a další místo boiler, který už je v domě pravděpodobně tak jako tak.

JE NUTNÁ STAVEBNÍ ÚPRAVA?
Pokud stavíte dům nový, ať architekt udělá přípravu pro fotovoltaickou elektrárnu (prostupy ze střechy do technické místnosti). Jedná-li se o dům starší, jsou nutné jisté stavební úpravy, avšak vše je řešitelné, jedná se více méně o úzké prostupy kabelů.

Naplánujte si návštěvu